games

Half Life: The Movie?

Her taşın altından çıkan yönetmen J.J Abrams ve Valve’in patronu Gabe Newell, dün DICE 2013‘te Gabe şu cümleyi söyleyene kadar neredeyse yarım saat muhabbet ettiler: “Konuştuklarımız beni süper heyecanlandırdı! Ayrıca film çekimleri konusunda da konuşmak istiyoruz, Portal ya da Half-Life filmi hakkında.

Yarım saatlik sohbet sırasında J.J ve Gabe, birbirlerinin işlerinden, işte Half Life 2 olsun, Cloverfield olsun, parçalar göstererek oyun ve filmlerdeki hikaye anlatımının benzerlikleri ve farkları üzerine konuştular ve hikaye anlatımını etkileyen karakter etmeni gibi şeylerden bahsettiler. Gabe Newell filmlerde karakter etmeninin az olmasına örnek olarak Cloverfield’da karakterlerin kamerayı fırlatıp kaçmamasını verirken, Abrams da bunun aşırı bi’ örneği olarak Half Life 2, A Red Letter Day’de Kleiner’ın konuşmasını dinlemeyip lab’daki eşyaları atıp tutan bi’ oyuncunun videosunu gösterdi.

Aslında olay sadece Valve oyunlarının filmini çekmekle ilgili değil. Abrams’ın, Valve’le birlikte çalışmak istediği bir fikri varmış. J.J’in şirketi Bad Robot ile birlikte yapılacak bir oyun.

Polygon‘un daha sonra yaptığı röportajda Abrams Portal ve Half-Life filmleri için “Hollywood’da olan her şey kadar gerçek” ifadesini kullandı (iyice gazete makalesine döndü). “Half-Life ve Portal filmleri görmek istediğim şeyler”.

Tabii yakın zamanda bu tür projelere başlanmasını ummamamız için çeşitli sebeplerimiz var. J.J Star Trek ve Star Wars üzerinde çalışıyor, Gabe ise Steambox üretmekle meşgul.

Bu arada başka iyi bir haber, Valve TF2 için on beş dakikalık bir kısa film üzerinde çalışıyor.