games

Key Party!

Telltale Games 22 Mart’ta garip bi’ tweet atıp ayın yirmi beşinde misafirlerin gelmeye başlayacağı bir “anahtar partisi” düzenlediklerini söylemişti. Gerçekten de 25 Mart’ta yeni bir tweet’le birlikte ilk ziyaretçinin gelişini müjdeledi. Bugün gelen son davetliyle birlikte yarın parti başlıyor! Tabii bu bi’ 1 Nisan şakası değilse.

Aslında bu oyunun geleceği önceden TF oyuncuları tarafından biliniyordu. TF2’ye önceden gelen gizemli bi’ update ile çeşitli oyunlardan promotional item’lar eklenmiş, ama bunlar kimselere verilmemişti. Bu item’lar arasında Sam & Max’den Max’in şapkası, Venture Bros’dan Brock Samson’ın bıçağı, Portal’dan Chell’in ayakkabısındaki zımbırtılar, Borderlands’den Jack’in maskesi idi. Doğal olarak ben de Telltale’in yapacağı yine Poker Night at the Inventory tadında bi’ oyun bekliyodum.

Ortaya çıkan tweet ve site yanılmadığımı gösterdi. Çanaktaki anahtarlıklar şunlar: Sam’in Desoto’sunun logosu, yine Brock Samson’ın bıçağı, ne üdüğü belirsiz bişey, Claptrap’in gözü (Borderlands) ve Companion Cube (Portal). Bekliyoruz bakalım altından ne çıkıcak.