comics

Thor’un Sonunda Neler Oldu?

thor-loki-the-dark-world-2Marvel, filmlerinde jenerikten sonra bir sahne koymayı adet haline getirdi. Thor: The Dark World’ün sonunda da bunlardan bir tane vardı tabii ki. Peki burda neler oldu? Filmi henüz izlemediyseniz, film bitince sinemadan ehüehü diye çıkmayın , sahneyi bekleyin, izleyin ve gelip yazının devamını okuyun. Yok hayır izlediyseniz, o zamaaan buyrun.

Bu ekstra sahnede, Thor’un arkadaşları Volstagg ve Sif, Malekith’in elinden zorla aldıkları Aether’i Collector adında birine getiriyorlar ve bir tanesi (Tesseract) Asgard’da olan Infinity Stone’ların, ikisinin de aynı yerde olmasının akıllıca olmadığını söylüyorlar. Collector Aether’i güvende tutacağına söz veriyor, ama bizimkiler çıkar çıkmaz ne dese beğenirsiniz? “Biri gitti, beşi kaldı.”

The Collector, neredeyse evren kadar yaşlı olan ve genç yaşta karısını kaybedince, akıl sağlığını korumak için kendini özel nesneleri (ve bazen kişileri) toplamaya sarmış bir karakter.

Infinity Stone’lar ise -her ne kadar biraz daha farklı olsalar da- çizgi romanlarda, altısı da toplanıp Infinity Gauntlet ile birleştirildiğinde, Gauntlet’i takan kişiye tanrısal güçler bahşetme özelliğine sahipler. Ve biz daha önce Infinity Gauntlet’i ilk Thor filminde gördük! İzliyoruz.

Evet, yine Odin’in salonlarında. Ve çizgi romanlarda Infinity Gauntlet’i kullanan baş belası da, Avengers’ın jenerik sonrası sahnesinde gördüğümüz ve pis sırıtışından korktuğumuz Thanos. Buyrun onu da bi’ tekrar izleyin.

Thanos ve The Collector, 2014’de beyaz perdede izleyeceğimiz Guardians of the Galaxy filminde karşımıza çıktıklarında haklarında daha fazla şey öğreneceğiz. Ama şu tahminim Thanos’un Avengers 2’de ana villain olacağı yönünde. Bekleyip göreceğiz.